УПИС НА МАСТЕР АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ

• Мастер академске студије на Високој школи СПЦ може да упише лице које има:

Најмање 240 ЕСПБ бодова на основним академским студијама.

Право уписа имају и кандидати који су стекли високо образовање из области визуелних уметности и остварили најмање 240 ЕСПБ бодова, под условом да Комисија за пријемни одлучи да је кандидат примљен на Високу школу.

Мастер академске студије на Високој школи СПЦ трају једну школску годину, односно два семестра и имају 60 ЕСП бодова.

Изузетно мастер академске студије на студијском програму  Црквене уметности могу уписати и студенти који не долазе са сродних факултета, а баве се на завидном нивоу уметношћу или су чланови неког од удружења (УЛУС или УЛУПУДС) уз полагање пријемног испита и диференцијалних испита предвиђених Правилником  о упису на мастер академске студије.

Изузетно мастер академске студије на студијски програм Обнова и чување могу уписати и студенти који долазе са одређених факултета који нису из области визуелних и ликовних уметности уз полагање пријемног испита и диференцијалних испита предвиђених Правилником  о упису на мастер академске студије.

Сви пријављени кандидати полажу пријемни испит.

• Приликом пријаве на конкурс кандидати подносе у овереној копији:

1. Диплому или уверење о завршеном претходном школовању,

2. Уверење о положеним испитима или додатак дипломи,

3. Крштеницу

4. Благослов надлежног епископа

5. Извод из матичне књиге рођених,

6. Уверење о држављанству,

7. Доказ о уплати накнаде за полагање пријемног испита у износу од 5.000,00 РСД (текући рачун: 160-331611-75),

8. Радну биографију са мотивационим писмом

9. Радовe (10 мапа са радовима, портфолио и 2 рада у оргиналу из уже области за коју конкуришу)

• Кандидат који је основне студије завршио у иностранству доставља оверен превод дипломе или решење о признавању стране високошколске исправе.

Страни држављани се могу уписати на студијски програм Високе школе под истим условима као и домаћи држављани.

Страни држављанин плаћа школарину током целог школовања, под истим условима као и остали уписани студенти.

Страни држављанин који буде уписан на студијски програм дужан је да у догледном периоду пружи доказ о познавању српског језика на којем се изводи настава на Високој школи и доказ да је здравствено осигуран.Кандидати који се пријављују на конкурс подносе документацију предвиђену конкурсом и радове из уже области који доказују склоности и способности кандидата за студијски програм, односно модул, за који се пријављује.

Пријемни испит обухвата три дела:

1. Увид у радну биографију са мотивационим писмом

2. Разговор са кандидатом