К О Н К У Р С за избор редовног или ванредног професора за: за ужу научну област Теорија иконе, један извршилац

Висока школа – Академија Српске Православне Цркве за уметности и консервацију Краља Петра бр. 2, Београд на основу члана 75. Закона о високом образовању („Сл. Гласник РС“, бр. 88/2017 3/2018, 27/2018 – др. закон, 67/2019 и 6/2020 – др. закон) и члана 56. Статута расписује:

К О Н К У Р С

за избор редовног или ванредног професора за:

1. за ужу научну област Теорија иконе, један извршилац

Кандидати подносе у оригиналу или овереној копији:

• Пријаву на Конкурс – испуњен образац 1
  • Диплому за све нивое завршених студија,
  • Крштеницу,
  • Благослов надлежног епископа, (може накнадно да се достави)
  • МКР (извод из матичне књиге рођених),
  • Уверење о држављанству,
  • Уверење да нисте осуђивани
  • Попуњен образац 2 који се односи на биографију (образац 2, са пратећом документацијом која потврђује ауторство остварења наведених у биографији)

За кандидате који конкуришу за научну област (библиографија):

• научни пројекти на којима је кандидат био ангажован (домаћи, инострани)
  • преглед објављених научних дела (књиге, монографије, студије) у земљи
  • преглед објављених научних дела (књиге, монографије, студије) у иностранству

Напомена:

• за научне пројекте треба навести: а) наслов пројекта; б) институцију/институције за коју/које се пројект реализује, в) место рада и реализације; г) период рада, д) улогу у пројекту
  • за објављена дела треба навести: а) наслов дела, б) назив часописа или ако је у питању књига име издавача, в) место издавања, г) годину и д) странице списа ако је објављен у зборнику или часопису.

Приликом вредновања научне делатности кандидата Комисија се ослања на Закон о високом образовању, узимајући у обзир првенствено анализу радова из области које се изучавају на Академији СПЦ, а који кандидата квалификују у предложено научно звање, као и кандидатову библиографију са референцама разврстаним према категоријама научног рада /М коефицијенти/ у мери у којој је то значајно за конкретне педагошке оквире.

Рок за пријављивање на Конкурс је 15 дана од дана објављивања у публикацији Националнe службе за запошљавање „Послови“ ( до 11.02. 2021. године).

Документација и радови подносе се СЕКРЕТАРИЈАТУ Високе школе – Академије Српске Православне Цркве за уметности и консервацију у Београду, ул. Краља Петра бр. 2, у термину од 10 до 12 часова или електронским путем на мејл [email protected].

Конкурс је објављен у публикацији Националне службе за запошљавање »Послови« и на сајту Академије.

Непотпуне и неблаговремене пријаве се неће разматрати.

В. д.  ДИРЕКТОРА,

Јереј др Дарко Стојановић