КОНКУРС ЗА УПИС НА МАСТРЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ – други уписни рок – до попуњавања броја слободних места!

1. Висока школа Српске Православне Цркве за уметности и консервацију (у даљем тексту: Висока школа СПЦ) у другом уписном року
    уписује на мастер  академске студије на преостала слободна места – 9 студената и то:
    • 4 студената на акредитовани студијски програм Црквене уметности и
    • 5 студената на акредитовани студијски програм Обнова и чување.
  2. Мастер академске студија на Високој школи СПЦ може да упише лице које има:

најмање 240 ЕСПБ бодова на основним академским студијама.

Сви пријављени кандидати полажу пријемни испит.

Мастер академске студије на Високој школи СПЦ трају једну школску годину, односно два семестра и имају 60 ЕСП бодова.

Изузетно мастер академске студије на студијском програму  Црквене уметности могу уписати и студенти који не долазе са сродних факултета, а баве се на завидном нивоу уметношћу или су чланови неког од удружења (УЛУС или УЛУПУДС) уз полагање пријемног испита и диференцијалних испита предвиђених Правилником  о упису на мастер академске студије.

Изузетно мастер академске студије на студијски програм Обнова и чување могу уписати и студенти који не долазе са сродних факултета уз полагање пријемног испита и диференцијалних испита предвиђених Правилником  о упису на мастер академске студије.

1. Редослед кандидата за упис на мастер академске студије утврђује се на основу опште просечне оцене остварене на основним студијама и на основу квалитета поднетих радова (мапа са радовима, портфолио).
  2. Приликом пријаве на конкурс кандидати подносе у овереној копији:
    • диплому или уверење о завршеном претходном школовању,
    • уверење о положеним испитима или додатак дипломи,
    • крштеницу
    • благослов надлежног епископа
    • извод из матичне књиге рођених,
    • уверење о држављанству,
    • доказ  о  уплати  накнаде  за  полагање  пријемног испита у износу од 5.000,00 РСД (текући рачун: 160-331611-75),
    • Радну биографију са мотивационим писмом,
    • Радовe (10 мапа са радовима, портфолио и 2 рада у оргиналу из уже  области за коју конкуришу)
    • кандидат који је основне студије завршио у иностранству доставља оверен превод дипломе или решење о признавању стране високошколске исправе.
    • Страни држављани се могу уписати на студијски програм Високе школе  под истим условима као и домаћи држављани.
    • Страни држављанин плаћа школарину током целог школовања, под истим условима као и остали уписани студенти.
    • Страни држављанин који буде уписан на студијски програм дужан је да у догледном периоду пружи доказ о познавању српског језика на којем се изводи настава на Високој школи и доказ да  је здравствено осигуран.

Кандидати који се пријављују на конкурс подносе документацију предвиђену конкурсом и радове из уже области који доказују склоности и способности кандидата за студијски програм, односно модул, за који се пријављује.

Пријемни испит

Радна биографија са мотивационим писмом
Разговор са кандидатом
Радови

1. Пријем конкурсне документације и пријемни испит
    • Документација и радови са попуњеном пријавом за конкурс подносе се електронским путем на мејл: [email protected] 28. и 29. септембра 2023. године.
    • Пријемни испит за све кандидате одржаће се дана 5октобра 2023. године у 12 сати.
  2. Кандидат који је стекао право на упис, приликом уписа подноси:
    • извод из матичне књиге рођених;
    • оверену фотокопију дипломе или уверење о претходно стеченом високом образовању;
    • лекарско уверење
    • две фотографије формата 4×6;
    • попуњен ШВ образац у два примерка;
    • доказ о уплати прве рате школарине у складу са Уговором о студирању.
    • доказ о уплати материјалних трошкова уписа у износу од 1.000,00 динара, кандидати уплаћују на текући рачун број:  160-331611-75.
    • Ако се кандидат који је остварио право на упис по конкурсу не упише у предвиђеном року, школа ће уместо њега уписати другог кандидата према  редоследу  на коначној  ранг-листи  за  упис.
  3. Накнада на име школарине износи 180.000 динара  (за уписаних 60 ЕСПБ). Школарина се може платити у више рата у складу са уговором о студирању.

Сва обавештења кандидати и сви заинтересовани могу прочитати на огласној табли, Интернет презентацији или преко електронске поште:

[email protected] или [email protected] или се могу лично обавестити у просторијама Високе школе СПЦ у ул. Краља Петра 2, Београд или телефоном 011-2187-235.

Протојереј-ставрофор др Жељко Ђурић