Емисија о Академији СПЦ: Палета културног наслеђа- Теологија уметности

Јубилеј је обележен изложбом у Галерији РТС-а где су радове представили професори и студенти Академије, која је у минулим деценијама изградила свој препознатљив углед. Велике заслуге за оснивање те јединствене високошколске установе у нас припадају епископу Данилу Крстићу. Култура и уметност су важни чиниоци којима се српски народ представља у свету, поготово наша сакрална уметност која је великим делом увршћена у светску баштину.

У емисији говоре: патријарх српски Порфирије, епископ новобрдски Иларион (Лупуловић), директор Жељко Ђурић, наши најпознатији иконописци, мозаичари, фреско сликари, рестауратори, професори Академије, међу којима су: Бисенија Терешченко, Владимир Карановић, Јелена Хинић, Марина Матић, Немања Комненовић, секретар Тијана Стаменовић и студенти.