Академија СПЦ прославила крсну слава

У уторак, 31. октобра 2023. године, Висока школа – Академија Српске Православне Цркве за уметности и консервацију, прославила је своју крсну славу, Светог апостола и јеванђелисту Луку, уз присуство студената, професора и сарадника Академије. Славски колач преломио је Његово Преосвештенство Епископ новобрдски г. Иларион, викар Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија.

У својој беседи, Епископ Иларион честитао је студентима и професорима крсну славу и пожелео им да им Бог свима да снаге да не само уметност буде ваш живот, односно живот посветите одређеној грани уметности него да вам живот буде уметност. Хришћани би требало тако да живе, да чиме год да се бавимо на било који начин, то треба да буде поезија и стваралаштво. Нисмо сви сликари, нисмо сви књижевници, али треба сви да смо поете. Сви треба да смо ствараоци и да се радујемо свакоме дану стварајући Цркву, стварајући вечне односе у Богу са људима, а онда и остављајући траг тог искуства у пољу ове конкретне уметности, да ли је то појање или сликарство или нека друга врста уметности.

РЕПОРТАЖА ТВ ХРАМА О СЛАВИ СА ФОТОГРАФИЈАМА