Home / Разно / АКАДЕМИЈА СПЦ ПРОСЛАВИЛА КРСНУ СЛАВУ

Академија Српске Православне Цркве за уметности и консервацију прославила је своју крсну славу Светог апостола и јеванђелиста Луку.

Славски колач је преломио Његово Преосвештенство Епископ ремезијански г. Стефан, викарни Епископ  Његове Светости.

Дипломираним студентима и свршеним студентима мастер студија владика Стефан је уручио дипломе акредитоване Академије Српске Православне Цркве за рестаурацију и консервацију.

Свечарима су славу честитали присутни Протојереј-ставрофор др Саво Јовић, главни секретар Светог Архијерејског Синода, испред Управе  за сарадњу са црквама и верским заједницама г. Владимир Тодић, главни и одговорни уредник Информативне службе Српске Православне Цркве протођакон Радомир Ракић, као и бројни сарадници и пријатељи Академије.