Home / Изложбе / Завршна изложба студената Академије СПЦ

На Високој школи-Академији Српске Православне Цркве за уметности и консервацију, у петак 9. јуна 2018. године у 19 часова свечано је отворена  Завршна изложба студентских радова. Изасланик Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја био је архимандрит Стефан (Шарић), изабрани Епископ ремезијански. Овом приликом је в. д. директора, Зоран Михајловић,  архимандриту Стефану уручио икону већих димензија “Лазарево Васкрсење” за Његову Светост Патријарха Српског Г. Иринеја.

На овогодишњој изложби су представљени  радови који су настали у протеклој академској години 2017/18. на оба студијска програма на модулима: иконопис, фрескопис, вајарство и мозаик. Приказано је право богатство радова, који су од малих до највећих формата, живописани сликовито бојама којима су млади и талентовани студенти удахнули живот. Из сваког рада студената Академије видео се уложен велики труд, али и знање које су стекли током школовања.

Поставка ће трајати седам дана у Атељеу Академије у ул. Краља Петра Ι бр. 2.

Отворена изложба завршних радова Академије за црквене уметности и консервацију (преузето са сајта СПЦ)

Изложба завршних радова студената Академије СПЦ ( видео запис – ТВ Храм)