Home / Обавештења / Његово Преосвештенство викарни епископ Г. Антоније пресекао славски колач на Академије СПЦ

Висока школа – Академија Српске Православне Цркве за уметности и консервацију данас је прославила своју крсну славу, светог Апостола и Евангелиста Луку – оснивача хришћанског иконописа. Ова школа обележила је и 25 година постојања и рада. Славски колач на Академији је пресекао  Његово Преосвештенство викарни епископ моравички Г. Антоније и рекао да је икона прозор у свет водећи у Есхатон. Његово Преосвештенство викарни епископ Антоније пренео је благослов и поздраве Његове Светости патријарха Иринеја и пожелео студентима и професорима да и надаље раде на славу Цркве. После резања колача на Академији за уметности и консервацију додељене су дипломе студентима основних и мастер академских студија, и том приликом Преосвећени викарни епископ Г. Антоније честитао је дипломцима и пожелео сваки успех.
Свечарима су славу честитали присутни секретар Светог Архијерејског Синода протојереј-ставрофор др Саво Јовић, протојереј-ставрофор др Драгомир Сандо, као и бројни сарадници и пријатељи Академије.